یکی از دغدغه های اصلی مشتریان در هنگام تهیه  بسیاری از کالا به ویژه کالاهای ورزشی، عدم وجود ضمانت و نیز عدم پذیرفتن مرجوعی توسط فروشندگان فیزیکی است.

از آنجایی که مشتری مداری و نیز پایبندی به اصول اخلاقی در پروسه ی فروش از ارزش های بی کی کالا می باشد، این شرکت تصمیم بر آن گرفته است تا شرایط و چهارچوبی را ایجاد نماید تا مشتریان با آرامش خاطر بیشتری اقدام به تهیه محصول مورد نظرشان نمایند.

یکی از این شرایط که توسط بی کی کالا برای مشتریان خود در نظر گرفته است، ۷ روز ضمانت بازگشت کالا می باشد. این خدمت دارای شرایطی است که می کوشیم در این متن در قالب پرسش و پاسخی به بیان چهارچوب و شرایط آن بپردازیم.

 

اگر کالای خریداری شده از نظر ظاهری یا مشخصات با اطلاعات سایت مغایرت داشته باشد.

– هرگونه وجود مغایرت کالای دریافت شده با کالای دریافتی می بایست ظرف مدت ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا  از طریق راه های ارتباطی (پست الکترونیک، تلفن و پشتیبانی آنلاین) به اطلاع کارشناسان بی کی کالا رسانده شود.

– اگر مغایرت موجود بدون باز نمودن بسته ی محصول امکان پذیر باشد، مشتری می بایست حدالمقدور از باز نمودن بسته ی اختصاصی بی کی کالا خودداری نماید.

– اگر امکان مشاهده ی مغایرت تنها از طریق باز نمودن بسته ی محصول فراهم باشد، برای استفاده از این خدمت مشتری می بایست بسته بندی محصول را نگهداری نموده و آن ها مخدوش نکند.

 

اگر کالای خریداری شده اشکال یا آسیب دیدگی فیزیکی داشته باشد.

– آسیب دیدگی ظاهری یا ایرادهای فیزیکی می بایست ظرف مدت ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا از طریق راه های ارتباطی (پست الکترونیک، تلفن و پشتیبانی آنلاین) به اطلاع کارشناسان بی کی کالا رسانده شود.

– برای استفاده از این خدمت مشتری می بایست از دور انداختن و مخدوش نمودن بسته بندی محصول خودداری نماید.

 

اگر مشتری از خرید کالا منصرف شود.

– انصراف از خرید و درخواست مرجوعی تنها برای کالاهایی امکان پذیر است که بسته بندی محصول باز نشده باشد و مراتب تا ۷ روز به اطلاع بی کی کالا رسانده شود.

– اگر سفارش هنوز برای مشتری ارسال نشده باشد، لازم است تا مشتری هرچه سریعتر انصراف و عدم علاقه ی خود را به بی کی کالا اعلام نماید.

– اگر سفارش برای مشتری ارسال شده باشد، برای بهره مندی از این خدمت بسته بندی کالا نباید باز یا مخدوش شده باشد و هزینه ی بازگشت کالا بر عهده ی مشتری خواهد بود.

اگر کالای خریداری شده اشکال و ایراد فنی داشته باشد.

– هرگونه ایراد فنی و اشکال در محصول دریافتی می بایست تا طرف مدت ۷ روز به اطلاع کارشناسان بی کی کالا رسانده شود.

– برای بهره مند شدن از این خدمت لازم است تا کارتن و بسته بندی محصول تا پایان این ۷ روز مهلت استفاده از این خدمت نگهداری شد و توسط مشتری دور ریخته نشود.

– این خدمت شامل اشکالات فنی و ظاهری که بر اثر استفاده نادرست و یا حمل نادرست محصول باشد نمی شود.

 

هزینه ارسال کالا چگونه محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت محصول دریافتی با محصول  تهیه شده و ایراد فیزیکی به تایید کارشناسان بی کی کالا برسد، تمامی هزینه ارسال برعهده ی بی کی کالا خواهد بود.

– در صورت انصراف از خرید یا تایید نشدن مغایرت محصول توسط کارشناسان بی کی کالا هزینه ارسال و نیز دریافت مجدد کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

– برای واریز هزینه ارسال به حساب مشتری قبض پستی می بایست با داشتن مهر همراه با محصول برای بی کی کالا ارسال شود.

 

روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

پس از درخواست مشتری برای استفاده از خدمت ۷ روز بازگشت کالا و دریافت محصول مرجوعی توسط بی کی کالا، فرآیند بررسی درخواست مشتری آغاز می شود. اعلام نظر نهایی بر عهده تیم فنی بی کی کالا خواهد بود و این تیم تمام سعی خود را می نمایند تا در کمترین زمان ممکن به در خواست مشتریان عزیز رسیدگی کنند اما این فرآیند ممکن است چند روز کاری به طول بیانجامد.

نتیجه ی نهایی تنها توسط پست الکترونیکی و شماره تماس بی کی کالا به مشتری اعلام خواهد شد.

کارشناسان بی کی کالا ایراد های اعلام شده از جانب مشتری را بررسی می کنند و اگر ایراد فنی، ایراد ظاهری و مغایرت توسط کارشناسان تایید گردد، کالا در صورت امکان تعویض خواهد شد و یا مشتری می تواند بنا بر میل خود کالا را با کالای دیگری تعویض نماید.

امکان تعویض کالا تنها در صورتی برای بی کی کالا فراهم است که موجودی کالا در انبار به اتمام نرسیده باشد. در صورت عدم وجود محصول در انبار، مشتری می تواند بنا به میل خود محصول دیگری را انتخاب نماید که در این صورت، اگر محصول هزینه محصول انتخابی پایین تر از محصول اولیه باشد، بی کی کالا اختلاف هزینه را برای مشتری واریز خواهد نمود و اگر محصول انتخابی گران تر باشد، مشتری اختلاف هزینه را برای بی کی کالا واریز می نماید.

اگر همان محصول در انبار وجود نداشته باشد و یا مشتری  تمایلی به دریافت محصول جایگزین نداشته باشد، بی کی کالا هزینه ی محصول را بدون کم و کاستی برای مشتری واریز می نماید.

به چه صورت می توان درخواست استفاده از خدمت ۷ روز بازگشت کالا را اعلام نمود؟

مشتریان عزیز می توانند از راه های ارتباطی زیر در خواست خود را به کارشناسان بی کی کالا اعلام نمایند.